Tatuaż to pamiątka na całe życie, co jednakże w sytuacji, gdy pragniemy go usunąć? Pojawia się problem

No tak, być może nadejdzie taki dzień, jak pomyślimy o usunięciu tatuażu. Zrobiliśmy go dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na zupełnie innym etapie życia, teraz zaś taki pomysł wydaje nam się niezbyt mądry, a do tego tatuaż jest – mówiąc delikatnie – niezbyt ładny.

Pojawia się więc myśl, by go usunąć raz na zawsze, tak jakby nigdy go nie było. Ale jak go usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno określić, jak dużo to będzie kosztować, bo jest to zależne od różnorodnych wytycznych, czyli wielkości, jego lokalizacji, koloru czy sposobu zrobienia. Dość szybko i z łatwością jesteśmy w stanie się pozbyć tatuażu płytkiego, okresowego. Jednakowoż usuwania makijażu permanentnego to już inna bajka, gdyż taki tatuaż w założeniu tworzony jest na całe życie (więcej na ). Aktualnie najbardziej skutecznym sposobem usunięcia tatuażu jest laseroterapia. Realny jest także zabieg chirurgiczny. Pozostałe mniej znane zabiegi to dermabrazja czyli peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo ważne, każdy tatuaż powinien być usunięty w specjalistycznej klinice, przez doktora. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi sposobami. Używają do tego celu chlorku sodu, lecz nie jest do właściwy sposób. Gdyż taki zabieg wykonywany jest niezbyt profesjonalnie, więc można być pewnym, że pozostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowanie łatwiej usunąć tatuaż płytki, czasowy. Jeśli zaś mówimy o tatuaży permanentnym to trzeba wiedzieć, iż jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, bardziej skomplikowany przypadek. W przypadku tatuażu czasowego barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep wptatuaż – serwis wwwny jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po właściwym czasie złuszcza się wraz z nią.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik przenika do głębszych warstw skóry, co sprawia, iż organizm nie jest w stanie pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i zostawia na skórze na stałe. Kłopotem być mogą także tatuaże zrobione przez amatorów, gdyż w przeciwieństwie do fachowych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to bardzo specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż okresowy. To zapewnienie, że za pewien czas nie będzie już zdobił naszego ciała, a my być może po jakimś czasie stwierdzimy, iż jednak nam go brak. Wtedy można zdecydować się na tatuaż permanentny. To lepszy sposób niż działanie pod wpływem emocji, a później poszukiwanie sposobu na zniszczenie naszego „dzieła”. Autor