Tatuaże – dlaczego cieszą się dziś tak dużą popularnością oraz co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?

Ozdabianie ciała jest nie współczesną modą. Pragnienie atrakcyjnego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednak na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Współcześnie, ogromnym zainteresowaniem wyróżniają się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale dosyć często posiadają również symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże (https://13tattoo.pl/) były rysowane podczas wszelkiego rodzaju obrządków rytualnych. Później zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże czasami wskazywały na zbrodnię, którą dana osoba popełniła. Teraz jednak posiada je coraz więcej osób, a popularne studia tatuażu przeżywają faktyczne oblężenie. Warto jednak pamiętać, że zrobienie podobnej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób trwały, z tego powodu decyzja powinna być starannie przemyślana. Oczywiście, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednak zazwyczaj to dosyć bolesne zabiegi. Obecnie stosuje się metodę laserową. Wymaganych jest parę sesji, w zależności od wielkości tatuażu i ilości jego pigmentu.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem prowadzącym zabieg. Dodatkowo, usunięcie tatuażu cena też bywa kłopotliwą przeszkodą. Wobec tego, zanim wykona się tatuaż, koniecznie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie przeprowadzane jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi (więcej na ). Rozwiązaniem może być wykonanie tatuażu biologicznego, który zazwyczaj utrzymuje się przez krótki okres, przykładowo rok, gdyż wykorzystywany barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep jest wchłaniany w całości, z tego powodu mogą pozostać ślady. Trzeba zaznaczyć, że usunięcie tatuażu jest najszybsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych bądź granatowych. Tatuaże kolorowe są zdecydowanie bardziej kłopotliwe. Najwięcej trudności sprawia przede wszystkim tusz o barwie zielonej bądź żółtej.

Podsumowując, tatuaże są obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w ozdabianiu ciał. Pełnią role estetyczne, ale czasami są także istotnym symbolem. Jednakowoż, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie trzeba się stosownie zastanowić, gdyż usunięcie tatuażu, przede wszystkim kolorowego, nie jest proste oraz zazwyczaj wiąże się z dość dużym dyskomfortem. Opracował