Tatuaże zmywalne – W jaki sposób wykonać

Wielu z nas ma zamiar udekorowania ciała tatuażem. Ta sztuka ma siła rzeczy zagorzałych zwolenników i wrogów. Zdecydowanie decyzję powinniśmy dokładnie przeanalizować – tak samo jak dobór miejsca i ładnego obrazka.

Świat poszedł już do przodu, ale nawet teraz tatuaż kojarzy się z kimś odważnym, a przy okazji negatywnym i na pewno po kilku odsiadkach. To zdanie nie tylko typowe dla naszych babć. Mimo wszystko liczba wrogów i miłośników jest mniej więcej równa. Jest teoria, że jeden tatuaż (czytaj więcej o tatuażach) rozpala żądze i najczęściej może być początkiem całej serii.

Obrazek na zawsze

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl

Istotnym minusem tatuażu bywa dla wielu to, że najczęściej jest z właścicielem na zawsze. Niektórzy boją się starości w towarzystwie obrazka z młodości, który spogląda na zdziwione wnuki prosto z ramienia. Z tego powodu właśnie decyzja nie jest łatwa. Z całą pewnością prawdziwym miłośnikom sztuki tatuażu to nie wydaje się przeszkodą. Ci, którzy są niezdecydowani powinni wypróbować tatuaże tymczasowe – pozwolą łatwiej przetestować, czy wybrany wzór był dobrym pomysłem. Bez wątpienia pochopna decyzja bywa największym wrogiem, dlatego nie powinno się realizować swojego „marzenia” od razu.

Profesjonalne studio to podstawa

Wybór salonu tatuażu to ważna sprawa. Na tatuażu raczej nie powinno się oszczędzać, dlatego że salon powinien być dobrze wyposażony i najlepiej z historią. Trzeba ocenić więc czystość, sprawdźmy, czy używają jednorazowych narzędzi, a te inne sterylizują w odpowiednich sprzętach. Artyści, którzy robią tatuaże, powinni być zawodowcami, bo odpowiadają za efekt przedsięwzięcia. Są w stanie zaprojektować wzór tylko na prośbę klienta, chociaż najczęściej tatuują z gotowych propozycji (chociażby z katalogu).

Czy tatuaż boli?

To naturalne, że tatuowanie jest bolesne, z całą pewnością wszystko będzie zależało od percepcji. Ci, którzy znają sam proces, dobrze wiedzą, że wytrzymają, bo to nie jest ogromne cierpienie. Wrażliwsi z całą pewnością mocno mogą przeżyć robienie tatuażu. Wszystko też zależy od wyboru miejsca i to, jak jest unerwione. udo i ramię – nie powinny być bolesne. Niektórzy polecają używanie kremów znieczulających, jednak ich działanie przypomina raczej placebo. Zestresowanym pozostaje jedynie bezpieczna kalkomania.