Techniki trwałej likwidacji owłosienia

Metoda IPL to zniszczenie cebulki włosa za pomocą wiązki światła wysyłanej przez głowicę odpowiedniego urządzenia. Światło słoneczne jest w rzeczywistości promieniowaniem elektromagnetycznym. Podobne promieniowanie, jednakże o nieco innej rozciągłości fali prześwietla uszkodzone kończyny, podgrzewa posiłki a także umożliwia słuchanie radiowych hitów.

Przyrząd do epilacja wysyła taką wiązkę promienia, jaka wpływa tylko na barwnik znajdujący się we włosach, i rozgrzewa go do tego stopnia, iż cebulka całkowicie ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia skóry. Zjawisko to nazywamy selektywną fototermolizą, bowiem przyrząd „wie” co powinno zniszczyć. Dzięki takim rozwiązaniom epilacja sposobem IPL jest całkowicie bezpieczna.

Zimą pamiętaj o depilacji

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Różnica pomiędzy depilacją laserową a IPL dotyczy sposobu jak też czasu przeprowadzania zabiegu. Epilacja laserowa, z tego powodu, że do każdego włoska trzeba „strzelać” osobno, absorbuje bardzo niemało czasu. Pozbywając się owłosienia przy pomocy sposobu IPL naświetlamy znacznie większe obszary skóry, dzięki czemu o wiele skraca się zabieg. Takowe pojedyncze strzały laserem często wywołują u klientek niemiłe odczucia, a w wielu wypadkach nawet ból. IPL oddziałuje całą wiązką promieni, co znacznie ogranicza, a zazwyczaj całkiem eliminuje uczucie dyskomfortu. Z racji mniej inwazyjnego oddziaływania IPL pozwala też zredukować podrażnienia po zabiegu.

Tak samo zajmujące artykuły są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem, który jest tu!

Właśnie dlatego sposób ten doskonale sprawdza się u klientek ze skłonnością do pękających naczynek, podrażnień oraz wrastania włosków.Autor

Ostatecznym dowodem dla tych, którzy nie są dotąd przekonani o wyższości epilacji metodą IPL nad epilacją laserem będą koszty. Seria zabiegów przeprowadzanych przy pomocy IPL jest nawet kilka razy tańsza niż podobna seria w gabinetach pracujących sposobem laserowym. Jak dotąd jednak w większości salonów można zdecydować się na każdą z powyższych metod. Wystarczy wbić w Google wyrażenie: fotodepilacja Warszawa – jeśli interesuje nas usuwanie owłosienia tą innowacyjną metodą, opcjonalnie depilacja laserowa Warszawa lub też epilacja laserowa Warszawa – jeśli przywiązane jesteśmy do tej tradycyjnej już metody, a na pewno uzyskamy całe mnóstwo danych o salonach znajdujących się w naszym mieście.