Trafione prezenty na osiemnaste urodziny. Co można kupić gdy idziemy na dużą imprezę?

Osiemnastka to ważne wydarzenie w krótkim życiu nastolatka, na które z niecierpliwością się czeka. Oznacza ona nie tylko wkroczenie w dorosłość, ale również decydowanie o sobie, otrzymanie dowodu osobistego, możliwość zrobienia kursu prawa jazdy itd.

sukienki

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Osiemnaste urodziny kojarzone są z kilkom przywilejami – możliwość kupna alkoholu, możliwością pójścia do klubów i do innych miejsc z napisem „dozwolone od lat 18”.
Często 2 klasa szkoły średniej to rok osiemnastych urodzin. Młodzież wzajemnie zaprasza się na imprezy, które organizuje wspólnie albo bez innych solenizantów, z większym lub mniejszym nakładem finansowym. Czasami solenizant rozdziela świętowanie na dwa razy i robi urodziny dla bliskich z rodziny i dla kolegów. Czasem impreza osiemnastkowa to w ogóle ostatnia impreza, na jaką zwołuje się rodzinę przed kolejnymi kluczowymi wydarzeniami w życiu, takimi jak ślub i make up ślubny albo chrzciny. Jednak część solenizantów po prostu zdaje sobie sprawę z tego, że może liczyć na zastrzyk gotówki i w ten sposób po osiemnastce sfinansować sobie prawo jazdy albo inny kosztowny, ale długo wyczekiwany prezent.

Inne, także niezwykle ciekawe szczegółowe opracowanie (http://hft71.pl/uslugi/) przedstawionego zagadnienia odnajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Kształt i charakter prezentu są ściśle powiązane z tym, co łączy nas z osobą świętującą urodziny. Sporo osób decyduje się na upominki kojarzone z wejściem w dorosłość, kojarzące się z seksem, niezależnością albo piciem sporych ilości alkoholu. Są to najczęściej małe upominki, takie jak kufle, śmieszne skarpetki męskie, muszki, świecące kieliszki, Alko-Chińczyk itp. Czasem jednak więcej znajomych decyduje się złożyć się na prezent i jest to kupon na spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego, bon upominkowy do sklepu odzieżowego, zestaw ekskluzywnych kosmetyków i perfumy. Jeśli całkiem nieźle znamy osobę, jaką chcemy obdarować, kupno prezentu nie będzie bardzo trudne i nie będą nam kołatały w głowie jedynie śmieszne skarpetki męskie.

Gwiazdy na wybiegu Natalii Jaroszewskiej

Autor: 38PR
Źródło: 38PR
Na osiemnaste urodziny można gokarty, wynająć lożę w knajpie i zaprosić jedynie najbliższych znajomych, czy możemy pójść do imprezowni z całą klasą i innymi znajomymi.

Wszystko to przecież zależy od osób organizujących urodziny. Gdy już wiemy, jaki charakter będzie mieć osiemnastka, dobierzmy do niej swój podarunek, by zarówno wycelować w gust solenizanta, jak i czuć, że to prezent dopasowany do okoliczności.