Trening – w jaki sposób go współcześnie zaplanować, żeby zyskać pewność, że osiągnie się odpowiednie rezultaty?

Dziś wywierany jest dość duży nacisk na posiadanie zgrabnego, wysportowanego ciała. Jednak osiągnięcie takiego rezultatu potrzebuje wielkich nakładów pracy i wysiłku. Nic nie przychodzi samo. Priorytetowe znaczenie ma stosownie dobrana aktywność fizyczna. Jak w takim razie zaplanować efektywny trening?

dieta

Autor: Sascha Wenninger
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, dobrze jest poradzić się profesjonalisty. Dzisiaj w zasadzie w każdej siłowni pracuje trener, który pomoże w opracowaniu owocnego planu albo zrobi to własnoręcznie na zlecenie klienta. Rzecz jasna, rodzaj ćwiczeń powinien być dostosowany do wymaganych rezultatów. Inne ćwiczenia będą zalecane dla osób, które planują zredukować tkankę tłuszczową, inne natomiast dla osób, które mają zamiar zbudować masę mięśniową.

Ponadto, rodzaj ćwiczeń musi być przystosowany do indywidualnych możliwości danej osoby i posiadanych kontuzji bądź ograniczeń. Każdy plan powinien zakładać rozgrzewkę, przejście do części zasadniczej oraz rozciąganie, gdyż prawidłowe rozciąganie mięśni brzucha może zapewnić zadziwiające rezultaty i ułatwić wykonywanie niektórych ćwiczeń. Trzeba też pamiętać o tym, że z czasem ciało człowieka przyzwyczaja się do jednego rodzaju ćwiczeń, więc regularnie powinny być one zmieniane. W czasie treningów siłowych zmiana obejmuje głównie powiększenie ciężaru lub sekwencję ćwiczeń.

Przeczytaj oprócz tego te niebanalne wskazówki z witryny (http://www.krakowskaspizarnia.pl/), które przeczytasz pod tym linkiem – one również rozpatrują niniejsze zagadnienie.

O radę w tej materii także dobrze jest spytać fachowca, który poświęcił dużo godzin na naukę mechanizmu pracy ludzkiego ciała i jest w stanie zaoferować konkretne rozwiązanie.

Ćwiczenia na brzuch

Źródło: dbam-o-siebie.pl
Rzecz jasna, nie można zapominać, że podstawowe znaczenie dla efektów finalnych ćwiczeń ma dieta. Nawet jeśli będzie się godzinami ćwiczyło na siłowni, jedząc jednocześnie słodycze i tłuste, kaloryczne potrawy, nie otrzyma się pożądanych mięśni. Nie bez powodu mówi się, że na ciało pracuje się w kuchni, dlatego wraz z treningiem opracowany musi być plan żywieniowy, składający się z dobrze zbilansowanych posiłków, przystosowanych do indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego. Wskazane jest zastanowić się nad treningami personalnymi, przynajmniej w pierwszych momentach swojej przygody z aktywności fizyczną. Rada i motywacja od trenera są w takiej sytuacji nieocenione. Niektórzy trenerzy oferują przygotowanie planów Internetowo.