Twórcy mody. Czy na każdym kroku mają słuszność?

Jak to jest z tą modą, która wiecznie przegląda naszą szafę kontroluje, lustruje, co w niej mamy, jakie zmiany miały miejsce i czy na lepsze, a może jednakna gorsze, i co zamierzamy, czy poddamy się nowym trendom , czy też nie, lepiej nie, pójdziemy własną ścieżką, nie będziemy wzorować się na tymczasowej modzie, która zniknie tak szybko jak się pojawiła, jak bańka mydlana i nastanie coś nowego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest taka, że nie nie ma sensu polegać tylko na nowych trendach mody, gdyż można wyjść na tym dość słabo. Jeśli kilka lat temy jakiś projektant mody wieszczył, że spodnie materiałowe damskie to już przeżytek to dziś wiadomo w jakim był błędzie. Ten krój wciąż jest popularny. Takie przewidywanie jest podobne do prognoz futurologów, którzy przewidują, iż za tyle i tyle lat jakiś kraj zniknie z map, a za sto lat inny kraj będzie globalną potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest niedorzeczne, ponieważ rzadko się sprawdza, z drugiej strony wspomniany „jasnowidz” za

Modelka

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już żył, w związku z tym może teraz przedstawiać różne wizje przyszłości (czarne spodnie materiałowe damskie).

Identycznie to wygląda z kreatorami mody, którym się wydaje, iż posiadają niesamowitą wiedzę i instynkt niespotykany u innych, oraz że wszystko, co powiedzą na pewno się ziści. Twierdzą, że spodnie sportowe damskie przestaną istnieć, a sztruksy damskie przeobrażą się w coś w stylu skafandra kosmonauty. Takie wizje wydaja się nierzeczywiste, ale przecież można marzyć. Podobnie, wielu z nich już kilka lat wstecz przewidywało, iż spodnie wizytowe damskie staną się zbyt podobne do męskich, tak dalece, że aż trudno będzie je rozróżnić. Jak wiadomo, to, oraz wiele innych prognoz się nie sprawdziło. A więc, czy musimy słuchać specjalistów w dziedzinie mody? (sztruksy dla kobiety).

Raczej nie, ponieważ każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, co jest dla niego najlepsze, w jakim ubiorze czuje się najlepiej, co może założyć na konkretną ceremonię, a co podczas innej okazji nie pasuje. Niemniej jednak dobrze wiedzieć, że istnieją ludzie zajmujący się modą, którzy faktycznie mogą nam pomóc, potrzeba tylko jednego: obopólnego zrozumienia. Powinniśmy zaakceptować wizję projektanta|, a on z kolei musi respektować nasz indywidualny styl i nasze zapatrywania się na jego projekt. Dzięki takiej współpracy można osiągnąć świetne rezultaty.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to przejdź w link. Tam czeka na Ciebie kompleksowa wiadomość (https://okularium.pl/okulary-korekcyjne). Myślimy, że w ten sposób będziemy mogli rozwiązać wszystkie Twoje niepewności.