Użycie współczesnych technik w medycynie estetycznej

Laser na dobre wkroczył w każdą dziedzinę naszego istnienia. Medycyna estetyczna wiedzie prym, jeśli idzie o użycie nowoczesnych technologii. Szramy pooperacyjne, również trądzikowe są przyczyną wstydu i niepewności. Medycyna estetyczna proponuje laserowe usuwanie blizn trądzikowych.

czysta cera

Autor: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Źródło: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Technika laserowego eliminowania blizn to nieinwazyjne rozstrzygnięcie, stosujące laser frakcyjny, dzięki czemu wykonalne jest prędkie i skuteczne anulowanie blizny. Impulsy laserowe pobudzają koagulację tkanki bliznowatej i ożywiają wzrost nowej, jędrnej tkanki. Okres wygojenia się skóry jest krótki, niebezpieczeństwo infekcji wykluczone, a odczuwany ból jest niewielki, albo nie ma go w ogóle.
Laserowe usuwanie blizn trądzikowych (kliknij) może być aplikowane na wszystkich rodzajach skóry, co wraz z perfekcyjnymi efektami czyni ją preferowaną metodą likwidowania blizn.
Operacja plastyczna pochwy, innymi słowy waginoplastyka , to skorygowanie wielkości waginy. Najczęściej decydują się na nią panie, u których w wyniku rodzenia doszło do pęknięcia, lub rozciągnięcia pochwy i krocza. Celem plastyki pochwy jest poprawienie napięcia mięśni waginy. Zabieg ten pozwala kobiecie mocniej czuć radość płynącą z seksu. Ze względu na to że operację plastyczną pochwy robi się w znieczuleniu ogólnym, to konieczne jest, ażeby pacjentka była absolutnie zdrowa. Całkowita rekonwalescencja po tym zabiegu trwa mniej więcej dwa miesiące. W tym czasie trzeba wyjątkowo troszczyć się o właściwą higienę operowanej okolicy.

usuwanie owłosienia

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Fotodepilacja Warszawa to usuwanie (sprawdź mega ofertę usuwanie ósemek Warszawaod firmy Ratyńscy Dental Clinic) owłosienia za pomocą światła. Polega to na selektywnej fototermolizie, podczas której występuje przekształcenie energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i usuwanie – wejdź – wybranych komórek odpowiedzialnych za przyrost włosów. Melanina wchłania energię cieplną i wiedzie ją do mieszka włosowego, gdzie odmieniona w ciepło niweczy mieszki włosa. Pozbawiony takich komórek włos obumiera i wypada.
Ilość zabiegów jest zależna od typu skóry, właściwości zarostu, partii ciała poddanej depilacji, płci i wieku, a również jego profilu hormonalnego. Istnieje sporo przeciwwskazań, o jakich zainteresowany musi być uświadomiony przed zabiegiem.