W jaki sposób dbać o zęby? Przeczytaj, co robić, ażeby mieć śliczny uśmiech

W jaki sposób dbać o zęby? Częste czyszczenie zębów, przepłukiwanie jamy ustnej, nitkowanie ząbków a także regularne wizyty u dentysty – to kilka zasad, jakimi powinien pokierować się każdy, kto chce mieć ładny uśmiech.

zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Okazuje się jednak, że nasze przyzwyczajenia powiązane z higieną oraz zdrowiem ząbków zostawiają wiele do życzenia. Rozpocznijmy lepiej dbać o ząbki swoje jak też swoich dzieci – apelują dentyści. I podkreślają, iż najważniejsza jest profilaktyka, a więc częste szczotkowanie zębów, stosowanie nitek dentystycznych oraz systematyczne odwiedzanie dentysty, zanim ząb zacznie boleć. W jaki sposób troszczyć się o zęby? Szczotkuj zęby po posiłku. Nitkowanie jest także niezmiernie ważnym elementem troski o higienę, bo bakterie nie gromadzą się tylko na nawierzchniach ząbków, które możemy wyszczotkować, ale także w przestrzeniach międzyzębowych. Sposobem na ochronę ząbków może być też lakowanie. Jest to całkiem bezbolesny zabieg, jaki jest w stanie ochronić ząbki przed próchnicą. To profilaktyczne działanie, przeprowadzane na zdrowych zębach stałych oraz mlecznych. Polega na zalaniu specjalnym lakiem luk i zagłębień w ząbkach. Dzięki temu można ochronić te miejsca, jakie maluchowi najtrudniej jest wyszczotkować. Stomatolog (odno�nik do serwisu) Wrocław może wykorzystać lak obejmujący fluor, który powiększa odporność zębów, a również wzmocni szkliwo i nasila mineralizację.

Dzięki takiemu zabiegowi zęby centrum demed protetyka stają się bardziej wytrzymałe na oddziaływanie kwasów, przez co niebezpieczeństwo wystąpienia próchnicy zmniejsza się nawet o 80 proc. Nie lekceważ wad zgryzu. O ile leczenie będzie wymagane, powinniśmy zdecydować się na nie jak najwcześniej.