W jaki sposób dobrać odpowiednie perfumy?

Każdy, ktokolwiek poznał aromaterapię, wie, jak silna jest moc zapachu.
Odpowiednio dobrana woda perfumowana może sprawić cuda. Pobudza zmysły, wprawi w znakomity humor, doda energii czy też wyciszy.

apteka

Autor: Sport-shop.pl
Urządzenia

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
mydło

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści od aromaterapii od dawna stosują wonie do leczenia ciała oraz duszy. Chociaż nie znamy jeszcze mechanizmu działania eterycznych olejków, entuzjastycznie sięgamy po niosące je perfumy oraz kosmetyki. Są z pewnością przyjemniejszym lekarstwem na poprawę samopoczucia niż wizyta u terapeuty albo łykanie tabletek. Zazwyczaj i najchętniej ten wonny „lek” wykorzystujemy w postaci pachnideł. Tym chętniej, iż do wyboru mamy bezmiar możliwości. Kiedyś mniemano, iż kobieta powinna być wierna jednemu zapachowi. Współcześnie można zmieniać pachnidła niczym rękawiczki. Inne „nosimy” do eleganckiej sukienki, inne do dżinsów. Jedne akcentują nasz charakter, przy pomocy innych ukrywamy prawdziwe „ja”.
Twórcy perfum mają do wyboru ponad 30 tys. składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego jak też sztucznych. Wybrane składniki komponuje się w trzy warstwy zapachowe, tzw. nuty. Jako pierwsza pojawia się tak zwana nuta głowy, jaka mieści najintensywniejsze, lecz najbardziej ulotne zapachy. Po paru minutach ustępuje tak zwanej nucie serca, jaka rozbrzmiewa delikatniejszymi akordami.

Jeżeli chcesz uzyskać nie mniej ciekawe informacje na omawiany temat, to przenieść się do portalu (dermamed.com.pl/oferta/laserowe-leczenie-rozstepow), który posiada ważne wiadomości w odniesieniu do prezentowanego problemu.

Najbardziej bogata, w największym stopniu złożona część kompozycji jest to nuta podstawowa. Pojawia się na samym końcu, ale utrzymuje się nawet przez 7 godzin.

Dlatego przy wyborze pachnideł nie należy kierować się pierwszym wrażeniem. Miej na względzie, iż nos jest w stanie odróżnić tylko cztery zapachy. Z testowaniem następnych poczekaj do następnego dnia.