Bez kategorii

W jaki sposób dobrać odpowiednie ubranie na pierwszy trening tańca? Nasze rady

Pierwsze zajęcia tańca mogą generować odrobinę niepokoju. Oprócz tego, że zastanawiamy się, jak poradzimy sobie z pierwszymi krokami, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie ubrania i buty do tańca wybrać.
Pamiętajmy o tym, że powinny być wygodne i dobrane do rodzaju tańca, którego spróbujemy.

Jest to główna i najbardziej ogólna wskazówka. Wszystkie inne zostaną po prostu opisaniem tej jednej zasady. Chociaż można mieć w pamięci, że zajęcia z tańca to nie fitness i nie trzeba ubierać się na nie w luźne dresy. Taniec to jednak coś odmiennego i nawet przy energicznej zumbie rzadko widuje się osoby w dresach.
Niezależnie od wybieranego tańca, na pierwsze ćwiczenie dla pań nadadzą się legginsy lub długie spodnie. Panowie także powinni wybrać zwyczajne długie spodnie. Ważne, żeby nie krępowały ruchów oraz nie sprawiały, że przy kolejnych krokach będziemy o nich myśleć. To nie pozwala na skupienie się na słowach trenera. W wypadku kobiet w niektórych przypadkach sprawdzą się także luźne spódnice i sukienki. Ważne, żeby nie były za krótkie i za długie. Optymalna długość sukienki? Powinna sięgać poza kolana. Wtedy nie będzie się podwijać ani nie ograniczy ruchów.

buty do tańca

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
Jeśli chodzi o buty do tańca, zasada jest podobna. Trzeba czuć się w nich wygodnie. U kobiet obcas nie powinien być wyższy niż ten, w którym czujemy się rzeczywiście komfortowo. U panów w wielu rodzajach tańca sprawdzą się jazzówki. Stworzone do wykonywania tańca jazzowego, obecnie sprawdzają się również w innych gatunkach tańca, a nawet codziennego użytkowania. Ważne tylko, żeby buty dla obydwu płci idealnie pasowały do nogi i trzymały stopę. Kiedy myślimy o typach tańca, których nie tańczymy w parach, można zainteresować się specjalnym obuwiem, np. do hip-hopu. U kobiet jednak podczas pierwszych zajęć sprawdzą się zwykle baletki.
Z górną częścią stroju jest różnie. Panowie przy tańcu towarzyskim mogą wybrać po prostu komfortowe koszule, a panie koszulki.

Jeśli interesuje Cię ten temat, odszukaj więcej tutaj informacji na ten wątek, które okażą się bardzo fascynujące i zapewne wciągną Cię zupełnie.

Tańce nowoczesne, jazz, hip-hop itp. nie są wymagające.

Gdy chodzi o ubiór, może on być bardziej lub mniej przylegający do ciała, ale koszule u panów, tak jak spódnice u kobiet, powinno się zostawić w domach. Na pewno wraz ze wzrostem pewności na parkiecie będziemy zmieniać ubiór na coraz bardziej profesjonalny, jednak pierwsze zajęcia zostawmy na podpatrzenie ubrań i butów u innych.