W jaki sposób dobrze jest ubierać się w zimę? Jak prezentować się modnie, lecz jednocześnie czuć się bardzo swobodnie?

Klimat w Polsce jest bardzo zmienny, lecz w miarę łatwo się do niego przyzwyczaić. Występują u nas cztery pory roku, tak powinno być w teorii, bo w praktyce wciąż bardziej ulega to zmianą i można powiedzieć, że zaczynają dominować ciepłe, nawet upalne lata i nieprzewidywalne zimy. W okresie zimowym może być więc niesamowicie mroźno, ale również nadspodziewanie ciepło. Jednak, jeśli chodzi o dzisiejsze zapatrywania, to raczej jest szansa na bardzo mroźną zimę, do której musimy się przygotować.

kurtka ziomowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Do tego niezbędne są dobre akcesoria, jak cieplejsze kurtki oraz buty zimowe, lecz to nie wszystko – . Zima to czas, gdy główna część naszego ubioru to okrycia wierzchnie. Te części garderoby są przeważnie najdroższe, z tego powodu trzeba wybrać coś w dobrej jakości, żeby ubranie na zimę wytrzymało wiele sezonów. Podczas zimy nie ma jak odpowiedni płaszcz.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej firany restauracyjne i przeczytaj tam nowe fascynujące posty. Nie czekaj!

Dobrze sprawdza się kolor beżowy, ponieważ świetnie wygląda do stylizacji swobodnej do czarnych jeansów oraz na przykład białych trampek, ale także do stylizacji bardziej eleganckich, kiedy zakładamy spodnie z kantem koloru granatowego. Na pewno jest odpowiedni do różnych ciemniejszych, ale dość neutralnych barw, jak czernie i granaty.

W prosty sposób można zestawić go z resztą ubioru, na pewno jest to łatwiejsze niż wybranie innego rodzaju części odzieży, na przykład kurtki puchowe . Zawsze na zimę warto mieć sweter. Pasuje często do całego spektrum stylizacyjnego, czyli od tych luźniejszych do formalnych kreacji. To rzecz bardzo uniwersalna, dobrze jest ją mieć w okresie zimniejszym. Sweter wełniany możemy zestawić w wieloraki sposób, od czarnych jeansów, aż po formalne spodnie z kantem Trzeba zwrócić uwagę na wielkość oraz dopasowanie, gdyż od tego zależy, w jaki sposób będziemy taki sweter nosić. Pamiętać też należy o kamizelce puchowej.

Dobrze i korzystnie zastosować ją jako okrycie wierzchnie w czasie cieplejszych, zimowych dni, gdy tak potrzebna jest swoboda ruchów, a jednocześnie na dworze nie przebywamy jakoś specjalnie długo. To świetne rozwiązanie, gdy po mieście poruszamy się autem, a wychodzimy z niego dosyć rzadko. Praktyczna także jest kamizelka z wełny, ale bardziej w sytuacjach formalnych. Dobra jest z flaneli, którą można założyć pod marynarkę flanelową.