W jaki sposób można poprawić sylwetkę swojego ciała, jakie wady i zalety posiada liposukcja.

Większość Pań marzy o tym, żeby posiadać szczupłe ciało. Jednak tego typu sylwetka będzie wymagać należytego dbania o siebie, przede wszystkim dobrej diety i sporej dawki ruchu. Nie wszystkie osoby mają na to motywację czy możliwości, a niekiedy i odpowiednie dbanie o siebie nie przynosi oczekiwanych wyników.

Z tego też powodu współczesna medycyna proponuje dużo najróżniejszych zabiegów, które pomagają w tym, aby należycie wyglądać. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju wyszczuplające zabiegi, dzięki którym można się pozbyć niepotrzebnego zapasu tłuszczyku.

zabiegi kosmetyczne

Autor: ultrakickgirl
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie polegają one na tym, że jakąś metodą są eliminowane komórki tłuszczowe, jeśli ich w organizmie będzie mniej, to cała sylwetka będzie znacznie lepiej się prezentować. W ostatnim czasie niezwykle chętnie wybierane jest na przykład (usuwanie cellulitu metodą laserową). Zabieg ten polega na tym, że przy pomocy specjalnie dobranego lasera komórki tłuszczowe są rozbijane, a następnie usuwane z organizmu. Przez ten zabieg nie tylko można poprawić wygląd poszczególnych części ciała, lecz również powoduje, że skóra jest dużo bardziej jędrna.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, znanym od paru dobrych dekad lat, stała się (porady odnośnie liposukcji brzucha). Wykonywana jest w taki sposób, że pod powierzchnię skóry wprowadzana jest cienka rurka, przy pomocy której komórki tłuszczu są rozbijane a później wysysane za pomocą specjalnego próżniowego urządzenia. Liposukcję można wykonywać na większość części ciała, lecz najczęściej wykonuje się ją w miejscach, w których występuje on w największej ilości, to znaczy na udach i brzuchu. Sporo kobiet uważa ten zabieg za panaceum na każdy problem z nadwagą, lecz w praktyce podchodzić należy do niego z dużą dozą ostrożności. Dobrze przeprowadzona (tutaj znajdziesz liposukcję ud) naprawdę będzie skuteczna, ale też wymaga później odpowiedniego stylu życia.

Oprócz tego trzeba pamiętać o tym, że będzie to mocno inwazyjny zabieg i niekiedy mogą się pojawić nieplanowane skutki uboczne. Jednak jeżeli znajdzie się porządną klinikę, w której wszystko zostanie wykonane, to liposukcję można polecić każdej kobiecie, jaka będzie chciała poprawić swoją sylwetkę.