Jak dobrze przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka sposobów, aby nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się lepiej, kiedy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały czas, dlatego też korzystamy także z solarium. Taka metoda opalania nie jest uważana za najlepszą, jeżeli pomimo to się na nią zdecydujemy, powinno się wiedzieć, jak prawidłowo przygotować się do takiej wizyty praz czego unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim trzeba rozpocząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium.

Czy poszukujesz na stronie ginekolog wrocław grabiszyńska czegoś wyjątkowo interesującego? Zapraszamy zatem do kolejnego wpisu. Trzeba jedynie wejść w ten link.

Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, serca, nerek oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeśli chorujemy na coś, warto początkowo sprawdzić, że nie koliduje to z chęcią opalania. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży albo karmiące piersią, kobiety w czasie miesiączki, biorące leki zawierające hormony, osoby posiadające problemy ze skórą bądź takie, których karnacja jest bardzo jasna. Warto się wybierać jak najlepsze solarium, aby mieć świadomość, że w razie chociażby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą dokładnie wiedzieć, czy są one prawidłowe. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej należy odpowiednio przygotować swoją skórę.

Tutaj znajdziesz dużo ciekawych informacji na przedstawiany temat – wystarczy wejść na nasz odsyłacz (https://ratynscystomatologia.pl/stomatologia-zachowawcza/), a z pewnością dane tam umieszczone będą wartościowe.

Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie prezentowała się ładniej. Dodatkowo konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała balsamem, choć to równie ważne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno zapominać o piciu wody. Gdy już zaczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy oraz brodawki piersiowe. Idąc do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Może Cię też zainteresować –

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach łatwo zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzać, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono zaufane. Powinno się zapoznać choćby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać odpowiedniego miejsca (chociażby najlepsze day spa warszawa) i dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest równoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić piękny manicure lub też wybrać się do solarium – sprawdź. Jeśli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wtedy będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.