W jaki sposób powinniśmy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Współcześnie kiedy staramy się o pracę, musimy spełnić szereg wymogów podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne stają się coraz bardziej skomplikowane, nie chodzi już tylko o CV czy krótką rozmowę. Kandydaci są zwykle testowani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnorakie testy i ostatecznie decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

Niewątpliwie ubiór w pracy to sprawa niezwykle ważna. Nie dziwne zatem, iż na rozmowie kwalifikacyjnej np. do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, jak potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji mówi nie tylko o nas samych, lecz również o naszym szacunku do potencjalnego pracodawcy. Rzecz jasna nie od dziś wiadomo, że ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas tylko właśnie po tym, jak wyglądamy. Z tych przyczyn warto zadbać o odpowiednią stylizację, jeśli zależy nam na otrzymaniu danej posady.

Nawet jeśli po tym, jak już uzyskamy upragnioną pracę, zostaniemy poinformowani, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle oznacza to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Nie zwalnia nas to jednak z przestrzegania pewnych zasad. Naturalnie do tego, aby umieć się odpowiednio ubrać do pracy nie są konieczne szkolenia dress code czy specjalnie zatrudniona stylistka, ale w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej chcą korzystać z tego rodzaju porad . Tym, co powinniśmy mieć za priorytet, to kolorystyka tego co nosimy. Bezpieczne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy prezentować się profesjonalnie i nikt nie zarzuci nam, że na przykład źle reprezentujemy firmę w której pracujemy.
ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Bezwzględnie niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju stroje letnie, takie jak japonki, krótkie spodenki czy koszulki na ramiączkach. Naturalnie w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę szerszą gamę kolorystyczną, trzeba jednakże nieustannie mieć na uwadze to, iż musimy wyglądać profesjonalnie.

Bez względu na to, czy sami będziemy dobierać swoje stylizacje, czy postanowimy skorzystać z porady stylistki, najważniejsze jest żebyśmy sami dobrze czuli się w tym, co ubieramy. Ubrania muszą nie tylko wyglądać profesjonalnie, ale również być dla nas wygodne i praktyczne.