W jaki sposób skompletować kolekcję na sezon zimowy

Nie wszystkie rękawiczki są sobie równe. Nawet dawniej, kiedy jeszcze były pojedynki, to było lepiej zostać wezwanym na pojedynek przez zamożnego szlachcica niż jakiegoś obdarciucha ze śmierdzącą rękawiczką. Obecnie także mamy do wyboru różne rodzaje rękawiczek. Na przykład na zimę możemy zakupić mitenki, rękawiczki długie czy jednopalczaste lub pięciopalczaste. W niniejszym artykule omówimy zaś rękawiczki skórzane, rękawiczki sportowe i rękawiczki wełniane.

zima

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Rękawiczki skórzane w różnych wzorach to idealny wybór dla ludzi, którzy cenią sobie modę i styl. Zakładają je najczęściej osoby bardzo eleganckie, dopasowują je do reszty stroju. Trzeba przyznać, że najczęściej w nich spotkamy biznesmenów i kobiety najczęściej noszone są przez kobiety i biznesmenów. Nie są dobrym rozwiązaniem dla reszty osób, nie będą pasować do ludzi ubierających się na sportowo lub luźniej, nie są tez przeznaczone dla wielbicieli wełnianych dodatków.

A jeśli mówimy już o innych rodzajów to dopasowane rękawiczki (zobacz więcej tu) sportowe, jaka sama nazwa wskazuje są perfekcyjnym wyborem dla tych, co cenią aktywny styl życia, są sportowcami, choćby tylko amatorskimi, ale mają właśnie taki sposób bycia. Jednocześnie sportowe rękawiczki to idealna propozycja dla ludzi, którzy uprawiają sporty zimowe. Narciarze, snowboardziści, kochający zimowe eskapady podróże po górach powinny zdecydować się na ten model rękawiczek. Są najbardziej wytrzymałe, wspaniale też chronią przed zimnem.

zima

Autor: Big Star
Źródło: Big Star
Dla miłośników wspomnień zaś najlepszym wyborem są rękawiczki wełniane. Kojarzą się z naszymi babciami, które robią je na drutach, pozwalają na wspomnienia chwil, gdy otrzymywaliśmy świeżo zrobioną parę od swojej babci. Ponadto, takie właśnie rękawiczki, tak samo jak czapka z wełny są niezwykle dobrze zaizolowane i przyjemne w dotyku. To raczej wybór dla kobiet, rzadko spotyka się mężczyzn z takim modelem rękawiczek.

Nieważne, jakiego dokonamy wyboru warto pamiętać, że zimą bez rękawiczek ani rusz. Są tak samo ważne, jak czapka i ciepła kurtka. Wielu osobom się zapomina, ale palce zdecydowanie łatwo odmrozić, a więc skórzane, wełniane czy sportowe zawsze warto mieć je na rękach.