W jaki sposób urządzić siłownię w garażu

Dysponujesz wolną powierzchnią na zbyciu? Boisz się o swoją kondycję i systematycznie trenujesz? Nie lubisz tłocznych sal na siłowni? Frustrujesz się, gdy tam, gdzie chodzisz wszystkie bieżnie są okupowane? Planujesz oszczędzić trochę kasy? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie te pytania, idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest zbudowanie prywatnej sali treningowej w domu.

Sprzęt sportowy, Stepper Hop Sport

Autor: Hop Sport
Źródło: Sport-Shop.pl
Konieczne jest wygospodarowanie przynajmniej parunastu m2, abyś miał wygodne warunki do zajęć. Kupowanie bieżni jest słabą ideą, jednak już zgrabne rowerki treningowe z pewnością znajdą miejsce. Zastanów się też nad zakupem orbitreka, który trenuje równocześnie nogi i ramiona.

W dobrze zaopatrzonej siłowni (polecana strona) ma być praktyczka ławka do sztangi, która pasuje do realizowania wielu rodzajów ćwiczeń, między innymi wyciskania sztangi oraz brzuszków. Inną, zajmującą o wiele mniej powierzchni opcją, jest porządny atlas treningowy. Przy zamawianiu tego rodzaju sprzętu sprawdź, czy umożliwia on ćwiczenie klatki piersiowej pod wieloma kątami i czy można na nim wykonywać również ćwiczenia na uda.Na własnej siłowni musi się także znajdować sztanga, na którą będziesz mógł zakładać ciężary.

Autor: Sport-shop.pl

W ten sposób możesz robić znakomite ćwiczenia wielostawowe, takie jak np. martwy ciąg. Wiedz, że to aktywności tego typu najskuteczniej pobudzają twoje muskuły do wzrostu. Dobrze jest rzecz jasna też zamówić hantelki do treningu mięśni ramion. Najlepiej wybrać takie, które da się własnoręcznie montować, dorzucając bądź odejmując kilogramy. Na twojej siłowni ma być również odpowiednio zawieszony drążek do ćwiczeń pleców.
Jeśli posiadasz sporo metrażu do zajęcia, warto zbudować miejsce, w którym będziesz przechowywał napitki oraz robił sobie shaki. Żeby ćwiczenia lepiej szły, zastanów się nad montażem na przykład telewizora, umieszczonego w dobrym punkcie w pomieszczeniu.