Jakimi metodami obecna medycyna kosmetyczna może sobie radzić z różnorodnymi problemami z wyglądem.

Wraz z upływającymi latami nasze ciała będą się zmieniały, i to nie zawsze na lepsze. Skóra traci swoją dotychczasową sprężystość, a w niejednym miejscu pojawiają się mniejsze i większe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na część z takich problemów duży wpływ ma styl życia. Niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, stres i przemęczenie to główne elementy które powodują kłopoty z wyglądem.

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety występuje tu taki problem, że tego typu zaniedbania bardzo szybko widać, lecz pozbycie się ich wcale nie jest łatwe i wymaga wiele wytrwałości i poświęceń. Na szczęście w dużym stopniu w powrocie do dobrego wyglądu bardzo może pomóc współczesna medycyna estetyczna, oferując dużą ilość zabiegów redukujących niepożądane objawy i poprawiających wygląd. Przykładowo w przypadku tak często występującej pomarańczowej skórki panie mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (warto przekonać się samemu), dzięki którym mogą się one uporać z tymi uciążliwymi i brzydkimi problemami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych przyrządów zdecydowana większość z takich zabiegów jest bardzo bezpieczna i nie powodująca żadnych skutków ubocznych.

Następnym obszarem, który jest coraz częściej korygowany, jest tak powszechnie występujący tłuszcz. Jeszcze do niedawna podstawową metodą na jego eliminację była tradycyjna liposukcja kolan (-> przeczytaj na stronie). Zabieg ten wykonuje się przy pomocy wprowadzanych pod skórę igieł, przez jakie usuwa się tłuszczowe komórki. Lecz jest on dość inwazyjny, wymaga dość poważnego ingerowania w organizm i niekiedy rodzi rozmaite powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Z tego też powodu powoli się zaczyna się z niego rezygnować na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i dokładniejszych metod.

Masz wielki problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego kłopotu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona www (https://revitabielany.pl/food-detective-revita-bielany/).

W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się liposukcja ultradźwiękowa, używająca fal o odpowiedniej częstotliwości do rozbicia komórek tłuszczowych. W przeciwieństwie do typowej wersji tego zabiegu nie ma tu żadnej ingerencji w organizm, dzięki czemu eliminuje się możliwość wystąpienia licznych powikłań. Taka liposukcja używana być może na wszystkich częściach ciała, nie ma żadnych problemów żeby przy jej pomocy usunąć na przykład tłuszcz na twarzy (sprawdź przykłady).