W jaki sposób wybrać kurtkę na zimę, która będzie doskonale chronić przed zimnem? Jakiego rodzaju kurtki warto polecić?

Dobrą oraz ciepłą kurtkę zawsze warto mieć w swojej garderobie, a już z pewnością jest niezbędna, gdy często poruszamy się pieszo w zimowych warunkach. Tym bardziej również dla osób, jakie codziennie są zmuszone pokonywać większe odległości. Kurtka, jak i właściwe buty to podstawa. I to bez względu na warunki pogodowe, które mogą być dosyć mylące. W zimę nawet jeśli świece słońce to nie oznacza, iż jest ciepło, wręcz odwrotnie, a jeśli źle się ubierzemy, to do tego możemy złapać przeziębienie.

sprawdź więcej

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Zarekomendować można z pewnością klasyczne typu kurtek typu “parka”. Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że trafiły do naszych sklepów z magazynów wojska. Jeszcze wcześniej bardziej pierwotne wersje nosili Eskimosi. Jak więc widać są to ubrania niezwykle wytrzymałe oraz solidne, dużo firm ma na stanie, jak kurtki zimowe Columbia. Choć współcześnie można spotkać świetne lub gorsze wersje tego typu kurtek, to trzeba przyznać, że jest to świetny wybór, o jakim na pewno warto pomyśleć, gdy będziemy szukać kurtki zimowej.

Standardowe wypełnienie kurtki to puch lub pierze, może być także ich mieszanka. Puch to miękkie oraz drobne ptasie pióra, fragmenty te są niemal trójwymiarowe, co powoduje, iż tworzą dookoła barierę izolującą z powietrza. Pierze zaś to ptasie pióra razem z puchem, są bardziej ciężkie, jednocześnie ich właściwości chroniące przed niską temperaturą są trochę gorsze. Dlatego też lepszy pod względem jakości jest puch, z tego też względu kiedy kupujemy kurtkę trzeba poszukać jego oznaczenie -”down”. Pierze jest oznaczone jako “feathers”.

Jeżeli nie odnajdziemy tego typu oznaczeń, a w sklepie nie będą pewni, jakiego typu to kurtka, to prawie możemy być pewni wypełnieniem będzie pierze. Puch, oraz pierze mogą być z gęsi albo kaczki. Puch gęsi na pewno ma większe możliwości izolujące, jest niestety ciężej dostępny, a jednocześnie kosztuje więcej.

Najczęściej można go spotkać, kiedy nabywamy drogą odzież do uprawiania turystyki.

Uczciwie zalecam to omówienie wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują artykułów o podobnej problematyce oraz które są równie niebanalne. Kliknij i zobacz.

Jednak nic straconego, jeżeli chcemy posiadać tego typu kurtkę, to możliwe jest kupić ją za atrakcyjną cenę. Tego rodzaju oferty najczęściej występują przy okazji otwarcia outletów. Takim przykładem może być the north face outlet, w jakim możemy znaleźć najlepszej jakości artykuły za rozsądną cenę – .