Posted on

W jaki sposób wybrać odpowiednią suknię i dodatki do komunii?

Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej najprężniej działających organizacji. Jedną z najważniejszych kwesti, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór ubioru oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka oraz ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alby dla dzieci obojga płci.

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim doznaniem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej najlepiej funkcjonujących firm. Jedną z najważniejszych kwestii, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór ubioru oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka i ustaleń danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając strój dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: dobry styl i elegancja polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, zaś nadmiar jest wrogiem wytwornych stylizacji i może popsuć piękno nawet najelegantszej sukienki. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córka i w jakim fasonie sukienki będzie wyglądać najefektowniej. alby o nieskomplikowanym kroju, skromne i eleganckie, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Zaś suknie obfitujące w zdobienia nie będą prezentować się dobrze na dziewczynkach otyłych i niskich, ponieważ dodadzą im niepotrzebnej objętości. Wybór sukienki, to oczywiście rzecz gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, gdyż najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka korzystnie prezentowała się w danym modelu i komfortowo się w nim czuła.

Warto pamiętać, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe buty będą idealnym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się pantofle komunijne na malutkim obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby miały zakryty przód.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buciki. Najważniejszą sprawą jest wybór modelu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić perfekcyjną ozdobę stroju, gdy ma dużo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest dużo koronkowych lub prostych torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami toalet (polecamy sprawdź tu) kryształkami. Torebka nie może być za duża, ma zmieścić jedynie książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczki higieniczne. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, aby dziewczynka nie musiała ciągle skupiać się na jej pilnowaniu.

Kolejnym ważnym elementem stroju jest wianek. Możemy zdecydować się na klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się także jasne opaski toalety (polecamy przejdź po tym linku) spinki z wpiętymi we włosy kwiatami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej skromne wianki do pierwszej komunii świętej. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i doda dziecku uroku.