Posted on

W jaki sposób zadbać o brodę? O jakich rzeczach należy pamiętać? Jakie akcesoria dobrze jest mieć?

Typ tak zwanego mężczyzny drwala w ostatnich latach zyskał na popularności. M miastach niemal co trzeci mężczyzna posiada brodę. Jedni prezentują się z nią świetnie, inni gorzej – istotne jest na pewno to, że trzeba o nią zadbać, żeby ładnie wyglądała.
Dlatego też popularne są również Barber shop’y – to takie specjalne salony fryzjerskie, tylko dla panów, w którym można odpowiednio zatroszczyć się o zarost.

Jest to również miejsce relaksu dla panów – najlepsze salony mają bary, konsole do gier, czyli wszystko co mężczyzna lubi robić gdy ma wolny czas.
stopy
Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com
ubiór
Autor: Photography_Gal
Źródło: http://www.flickr.com/
Trzeba także podkreślić, że na wizytę w tego rodzaju salonie zdarza się czekać długimi tygodniami – w dużych polskich miejscowościach spotkamy się z małą ilością takich zakładów, a sama wizyta to dosyć duży wydatek i nie wszyscy mogą sobie na coś takiego pozwolić co miesiąc. W momencie, kiedy chcemy więc zapuścić brodę i w odpowiedni sposób o nią zadbać warto zakupić specjalne akcesoria do brody. Takie sprzęty są całkiem inne niż ten, które znajdziemy w każdym salonie fryzjerskim – broda wymaga bowiem innego rodzaju pielęgnacji. Świetnym przykładem są przykładowo nożyczki do brody.
kamień do ostrzenia brzytwy
Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/
Pośród innych, popularnych akcesoriów jest także grzebień do brody, oraz takido wąsów, albo też brzytwa, która przeznaczona jest dla osób, jakie miały już doświadczenie z takim narzędziem – łatwo tu o wypadek z przycięciem.

Gdy już bardziej poznamy proces pielęgnacji brody, to dobrze jest zaopatrzyć się także w kamień do ostrzenia brzytwy. Dzięki takim akcesoriom można dużo zaoszczędzić, a kolejne próby zaprowadzą nas w końcu do wprawy.