W jakie przedmioty wyekwipowany powinien być gabinet, w którym wykonywane są zabiegi kosmetyczne

W pomieszczeniu masażu obok stanowiska do masażu montuje się umywalkę, dozator mydła w płynie i sytuuje się ręczniki jednorazowego użytku. Co się tyczy wnętrza zabiegowego muszą w nim znajdować się, w umyślnie wyznaczonym do tego miejscu, specyfiki dezynfekcyjne. Nie można zapomnieć również o zamykanym zasobniku na środki jednokrotnego użytku a także tampony czy waciki jałowe. Co więcej na kosmetykach konieczna jest data otwarcia i data ważności.

Wnętrze socjalne. Jeżeli w salonie kosmetycznym pracuje jedna osoba, to nie musi być umyślnie odgraniczonego pomieszczenia socjalnego dla personelu. Troszeczkę inaczej sytuacja wygląda gdy zatrudniona jest chociaż jedna osoba, wówczas pomieszczenie socjalne jest obowiązkowe. Co w nim znajdziemy? Najpewniej natrysk i umywalkę. Umywalka jest wymagana, aby personel miał dojście do wody. We wnętrzu socjalnym musi znajdować się również czajnik i miejsce do konsumowania posiłków. Jeszcze jeden ważki szczegół, szczotki jak też mopy do utrzymania czystości w gabinecie muszą wisieć na haczykach czy muszą być schowane do szafy. Należyty sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdynia, Kraków, Szczecin jak też inne duże miasta oferują od ręki Profesjonalny sprzęt kosmetyczny do kupienia w Internecie.

gabinet kosmetyczny

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Które dyrektywy powinny być powieszone w widocznym miejscu? Rozpocznijmy od dyrektywy mycia rąk dla personelu (łazienka dla personelu blisko umywalki), potem koniecznie trzeba nadmienić o instrukcji zasad dezynfekcji przyrządów, sprzętu kosmetycznego oraz powierzchni płaskich (blisko stanowisk do dezynfekcji).

Następnie instrukcja postępowania z odpadami powstającymi po zabiegach kosmetycznych, dyrektywa przeciwogniowa jak też zauważalne oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Na tym nie koniec, nie można zapomnieć o specjalnym oznaczeniu miejsca, gdzie znajduje się gaśnica albo znaczku, czy etykiecie z tekstem „zakaz palenia”. Przyrządy takie jak przykładowo laser frakcyjny co2 hurtownia hurtownia dla zwierząt w Gdańsku oferuje od ręki. Profesjonalny sprzęt do kosmetyki (Ekert – lakiery winylowe) znajdziesz na
Czy w gabinecie muszą być kubki jednokrotnego użycia dla klientów czy też mogą być szklanki? W gabinecie mogą się znajdować szklanki dla klientów, jednak powinna być on wówczas wyposażony w zmywarkę z wyparzarką. Poza tym taki salon musi mieć odrębne pomieszczenie, które jest określone wyłącznie do ich zmywania a także wyparzania.