Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście atrakcyjne, jednak wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście efektownie, jednak wymagają bardzo troskliwej pielęgnacji, jako że przeważnie są zdecydowanie bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, szczotkowane na sucho loki zaczynają się puszyć, w ten sposób cała fryzura traci swój kształt, z tego powodu osoby, jakie zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (strona internetowa). Ogólnie, wskazane jest decydować się na wykorzystywanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do codziennego użytku powinien być łagodny. Najczęściej zalecane są znakomitej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy nebulizator cena). Marka ma we własnej ofercie nie tylko szampony, ale także maski i odżywki, jakie widocznie wspomagają odżywianie włosów.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to sprawdź dodatkowo ten świetny artykuł (http://timefordentist.pl/uslugi/stomatologia-dziecieca/). Przekonaj się, to także będzie dla Ciebie warte zainteresowania.

Włosy kręcone najczęściej są bardzo wysuszone z natury, z tego powodu regularne nawilżanie ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia. W dodatku, trzeba pamiętać, aby włosów nie czesać na sucho, jako że rozczesanie loków skutkuje kłopotliwym w ułożeniu puchem. Dobrze jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, zaraz po myciu, na mokro. Jeżeli włosy są naprawdę splątane, warto zaaplikować odżywkę. (Nowość: masła do ciała) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei o wiele mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto również odpowiednio zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu znakomicie sprawdzają się odżywki silikonowe bądź jedwabie do włosów. Osłaniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są przeważnie najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również faktycznie wrażliwe. Kobiety, które mimo prawidłowej pielęgnacji oraz czesania włosów „na mokro” w dalszym ciągu nie są w stanie wydobyć z nich zadowalającego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Często bowiem niezbędne jest profesjonalne pocieniowanie konkretnych warstw włosów, dzięki czemu będą one lżejsze. Jest też sporo technik suszenia, których zadaniem jest podkreślenie skrętu, między innymi słynny już plunking. Przede wszystkim, należy pamiętać, że wszystkie włosy mają inne potrzeby, więc należy je obserwować i sprawdzać, które kosmetyki czy sposoby pielęgnacji faktycznie przynoszą stosowne efekty. Więcej na stronie