Kamuflaż na każdy dzień

Moda na militaria od dłuższego czasu nie słabnie. Powodem tego jest fakt, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalne, a umiejętnie łączone z ciuchami sportowymi powodują, że czujemy się wygodnie i na luzie. Bez względu na nasze pacyfistyczne usposobienie pobawmy się więc w zbrojny konflikt, lub chociaż w rewolucję w naszej szafie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, wykorzystywanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Decydenci wybrali jednak inny rodzaj kamuflażu i tak multi camo trafił nawybiegi mody. Oszukujące wzrok połączenie plam w kolorach beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś święci triumfy popularności. Firmy takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w produkcji tej odzieży, gdyż jest ona gwarantem jakości i świetnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale także na codzień.

Styl militarny w wojsku

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne stosowane przez tajne służby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne powodzenie również wśród cywili. Są zaimpregnowane teflonem, mają spora liczbę wygodnych klapek i schowków, a profesjonalne taśmy umożliwiają dołączenie ładownic i kieszeni. Są idealne na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że znajdują zagorzałych zwolenników. Wyposażone w pasek pleciony z nylonowej taśmy stają się po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym militarny styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z typowym wzorem multi camo, choć ich wariacji kolorystycznych jest niezliczona ilość. Ważniejsza niż ich design jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są bardzo lekkie, a zarazem piekielnie wytrzymałe. Wyśmienicie sprawują się w każdych warunkach pogodowych. Pewnie dlatego noszą je ludzie w różnym wieku i mający różnorakie poglądy.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (stojo.pl/biggie/) a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Łączy ich jedno – uwielbienie dla komfortu i tęsknota za prawdziwą.