Wspaniała biżuteria na lato

Za oknami gorące lato, chodzimy w zwiewnych, delikatnych sukienkach i sandałkach. Letni nastrój wszędzie wokół. Idealnym uzupełnieniem letnich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Najczęściej ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i co najważniejsze – każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. To przede wszystkim odróżnia tego typu ozdoby od tych, które można nabyć w markowych popularnych butikach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się głównie z konopnym sznurkiem oplecionym dookoła byle jakiego kamyczka. Nic bardziej błędnego! Wystarczy tylko rozejrzeć się w sklepach oferujących tego typu ozdoby, stacjonarnych lub internetowych, aby dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, wielu innych metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i przykładowo akrylowych – które są tak samo piękne, lecz jednak tańsze – Eko Misz Masz.

Czy masz chęć sprawdzić rozważany problem z innej perspektywy? Nic prostszego – po prostu wejdź na ten odnośnik, gdyż więcej zobaczysz tutaj (https://toscanti.com.pl/pl/c/Bransoletki/29).

Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria wykonywana ręcznie nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to wiele godzin niezwykle precyzyjnej pracy. Na początku projekt, rozplanowanie kolorystyki, rozmiaru, kształtu, dalej dobór materiałów i wreszcie sama praca nad wykonaniem tego elementu.

Jeżeli chcemy nabyć dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Istotne jest by były dokładnie wykończone, możliwie lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a przecież nie kupujemy kolczyków po to, by zalegały w szkatułce. Zwracajmy też uwagę na miejsca połączenia fragmentów, dowiedzmy się od sprzedawcy czy w razie jakiegoś wypadku oferuje także naprawę. Dobrze jest dowiedzieć się czy reperacja jest w cenie. W razie kiedy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo ważne – niepowtarzalna – Ceneo. Artyści tworzący tego typu ozdoby zazwyczaj robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na nabycie ręcznie wykonywanej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły zrobiona – na pewno będziemy cieszyć się nią przez bardzo długi czas.