Wybieramy kurtkę na wycieczkę w góry

W okresie zimowym, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera, ważny jest właściwy ubiór. Nikt nie chce przecież marznąć za każdym razem kiedy wychodzi na zewnątrz na spacer bądź też w drodze po zakupy lub do szkoły.

Odpowiednia odzież, jaka zapewni nam komfort cieplny oraz uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest szczególnie ważna gdy wybieramy się w Tatry czy też Karkonosze.

O tym, iż góry zimą są w stanie być wyjątkowo groźne nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kiedy udajemy się nawet na krótki SPAcer na górskie szlaki, powinniśmy zachować szczególną ostrożność jak i zadbać o wyposażenie oraz ubiór. Podstawowymi elementami na jakie powinniśmy zwrócić uwagę są buty – gwarantujące termiczny komfort, posiadające odpowiednią podeszwę oraz gwarantujące dobre parametry jeżeli chodzi o odporność na wodę. Drugim nieodzownym tematem jest odpowiednia kurtka. W ostatnich latach wyjątkową popularnością cieszą się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, jakie są wiatroszczelne oraz posiadają bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Należy jednak mieć na uwadze, że ogromna większość tego typu ciuchów nie ma właściwości, które uchronią nas od deszczu czy też mokrego śniegu.
moda

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach rozrosła się oferta sklepów jakie oferują różnego rodzaju odzież, która może nam się przydać w górach ale również na biwakach czy dłuższych wędrówkach na łonie natury.

Oprócz sklepów górskich warto również sprawdzić miejsca, które przeważnie znane są głównie miłośnikom militariów. Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym odnajdziemy szeroką ofertę przeróżnego typu sprzętu survivalowego ale nade wszystko dobrej jakości odzież