Wygodnie i praktycznie, czyli czy warto nosić skarpety bambusowe?

Są zdrowe dla środowiska, przyjemne w dotyku i przy tym mają walory zdrowotne. Skarpetki z z bambusa – bo o nich mowa – stanowią ciekawą alternatywę dla najczęściej wybieranych skarpet, najczęściej bawełnianych.

Lepiej być uważnym na zakupach – skarpety z bambusa, tak jak każdy inny materiał, są lepiej lub gorzej wykonane. Komplety za paręnaście złotych zostawiają wątpliwości, zważywszy , że w tańszych rodzajach pojawiają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to efekt pomyłki, nieprawidłowej etykiety lub niewiedzy producenta, jednak wolelibyśmy kupić skarpety nie tylko kuszące wizualnie, ale wskazane dla naszego zdrowia, czy np. na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Bambusowy materiał w zamyśle ma sprawić by na upał nosić najlepsze skarpety. Producent materiałów na skarpety odnosi się w pierwszym rzędzie do tego, że bambus to mniejsza potliwość, czy ważne oddychanie stóp. Rodzice, którzy mają dzieci na etapie dorastania coraz częściej pytają o receptę na problem nagminnego pocenia się skóry stóp ich pociech. Jak się okazuje zmiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynieść oczekiwanych skutków. Pot powodujący nieprzyjazną woń jest dla dojrzewających osób jednym z ważniejszych powodów do zawstydzeń. Skarpety z bambusa zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, również ułatwiają życie małym, ruchliwym dzieciom i ich rodzicom. Trwalsze gatunkowe skarpety zapobiegną wycieraniu się oraz wyskakiwaniu dziur na miejscu pięt.

Za skarpetkami z bambusa stoi też naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki przebiega w tradycyjny sposób.

Czy artykuły stworzone na tej witrynie kołdra 140×200 w pełni Cię zadowoliły? Mamy nadzieję, że tak. Jednak, jeśli masz ochotę więcej, to najedź tutaj.

Szybko dojrzewające łodygi rośliny najzwyczajniej ścina się, bez żadnych wspomagań ani eksperymentów po ścince. Natomiast rządząca w skarpetach bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi stu procent, ale jest jej ok. 90 z domieszką sztucznej tkaniny) jest wielokrotnie stymulowana chemicznie. Potrzebuje do tego nawozów sztucznych.

Bambus służy nie tylko produkowaniu skarpet. Z tej ekologicznie przetworzonej tkaniny wytwarza się poza tym pościele i inne rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a nawet prezerwatywy. To zasługa miękkich, elastycznych włókien, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie z ciałem człowieka. Należy mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej