Wyjątkowe perfumy dla wytwornej pani

Marilyn Monroe powtarzała wciąż, że chodzi do spać ubrana tylko w zapach. Coco Chanel stworzyła perfumy, które od wielu lat jest kwintesencją kobiecości. Wiele kobiet marzy, aby otrzymać je od swojego mężczyzny. I nic w tym dziwnego. Zapach od zarania dziejów był tym co przyciąga. Stał się nawet bohaterem książki Patricka Suskinda o wymownym tytule Pachnidło, gdzie bohater pragnął zapach naturalny i zamierzał to osiągnąć w brutalny sposób.

Teraz na szczęście nie musimy sięgać do tak drastycznych środków, bowiem obok królowej Coco mamy całkiem sporą kolekcję zapachów innych nie mniej znanych mistrzów. Na czoło wysuwa się Versace. Tego nazwiska nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jego sukienki kupują największe gwiazdy Hollywood. Ale oprócz rozchodzących się na pniu kreacji równie cenione są versace vanitas.

Perfumy Versace to szyk i elegancja. Szklane opakowania zwykle zakończone dużą nakrętką, przypominają produkty z dawnych czasów, których nie mogło zabraknąć na nocnych szafkach dam z okresu międzywojennego. Od lat 80-tych jego perfumy ubierają kobiety piękne i sławne. Zapachy Versace są nieco ekscentryczne a przy tym postępowe. Podobnie jak kreacje, które projektuje.O tym, że trzeba czasem wpuścić do zapachu nutkę świeżego powietrza dobrze wiedzą projektanci. Kiedy to, co już wymyślono trąci lekko myszką, trzeba szukać wciąż nowych inspiracji. Takie właśnie są perfumy Armani: idealnie skomponowane, ilustrują dzisiejszy styl. Choć Armani to przede wszystkim wieczorowe stroje, perfumy, które projektuje są na językach fachowców od wielu lat. Przede wszystkim perfumy tego twórcy są wykupywane przez kobiety bez względu na szerokość geograficzną.

Nasz przegląd perfum nie byłby pełny, gdyby zabrakło tutaj innego guru modowego świata. Dolce gabbana light blue naturalnie dopełniają opisywaną listę najważniejszych perfumowych marek. Która kobieta nie chce czuć się specjalnie? Otulenie się trwałym zapachem na pewno jej w tym pomorze. Nic tak nie pomaga podkreślić kobiecości, jak oddziałujący na otoczenie zapach perfum. Przy odpowiednio dobranym zapachu nawet strój przestaje mieć znaczenie. Taki efekt wywołują właśnie perfumy Dolce Gabbana.

Obok wymienionych wyżej producentów wyrasta powoli godny następca. Jego perfumy – kliknij aby zobaczyć więcej – czy kosmetyki Dr Brandt to wiosenne słońce w czystej postaci. Lekko zaczepny będzie pasował każdej aktywnej kobiecie. Flakoniki, jak zapach również uwodzą. Tak jak przy wcześniejszych nie było ważne, co masz na sobie tak przy tych, przestaje być ważne, że w ogóle masz coś na sobie. Urok zapachu działają cuda, dlatego bądź odważna i wybierz swojego projektanta nie tylko rzeczy, ale i perfum.