Wypożyczalnia czterokołowców – to idealny pomysł na firmę

Wyszukując pomysłu na intratny biznes, pewną z pierwszych rzeczy, jakie mogą przyjść na myśl jest wypożyczalnia pojazdów. Czy rzeczywiście zyski płynące z jej działalności będą na tyle duże, ażeby można poważniej zastanawiać się nad uruchomieniem takiej firmy?

budynek

Autor: Röben
Źródło: Röben
garderoby
Od czasu gdy Polska znalazła się w Unii Europejskiej, każdego roku przybywa do naszego kraju ogromniejsza liczba turystów. W wielkiej mierze to dokładnie oni odpowiadają za sezonowe wzrosty liczby wypożyczanych czterokołowców. Punkt kulminacyjny wypada na czas letni i zimowy. Pośród turystów z zagranicy, najogromniejszym powodzeniem cieszą się dobrze wyposażone samochody z segmentu D i C, zapewniające wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wzrastająca wziętość wypożyczalni aut wynika też z coraz większej ilości niedrogich lotów do Polski i tego, iż nasze państwo jest częstym punktem weekendowych wypadów. Jednakże nie tylko turyści napędzają rynek wypożyczalni automobilowych. Bardzo wielki udział mają także firmy, wypożyczające czterokołowce dla siebie – tzw. wynajem długookresowy w miejsce zakupu aut na własność, a także wyposażający swych gości oraz kontrahentów w auta z wypożyczalni. W tym przypadku największą wziętością cieszą się czterokołowce z segmentu B – dla pracowników terenowych, a również C i D dla kadry menadżerskiej oferta dostępna pod adresem www.blyss.ploferta dostępna pod adresem . Wśród budowlańców popularnością cieszą się także przyczepy wywrotki.
przyczepy wywrotki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Jeśli sądziliście, że to dwie powyższe grupy generują najwyższe przychody dla wypożyczalni, to się mylicie. Towarzystwa ubezpieczeniowe są najliczniejszą grupą klientów, współpracujących z wypożyczalniami. Nieodzowność zapewnienia swym odbiorcom pojazdów zastępczych na czas zrealizowania napraw powypadkowych, zmusza je do korzystania z usług wspomnianych wypożyczalni.

Zakładając, iż średni czas naprawy takiego auta wynosi siedem dni, łatwo policzyć zysk, jaki możesz w tym czasie otrzymać z jednego pojazdu. Rynek wypożyczalni samochodowych w naszej ojczyźnie jest bardzo duży i cały czas nienasycony przyczepa do przewozu koni. Warto więc ulokować w wypożyczalnię w szczególności jeśli posiada się w ofercie tak niszowe produkty jak np. przyczepa do przewozu koni.