Biżuteria sutasz

Wyroby biżuteryjne od pradawnych czasów budzuły pożądanie. Już ludzie pierwotni wykorzystywali kawałki kości, kamienie oraz skórę zwierząt do robienia oryginalnych ozdób. W starożytności wykonywano już przepiękne ozdoby z drogocennych kamieni. I tak pozostało do dnia dzisiejszego, kiedy biżuteria roznieca nasze zmysły. Jednak w tej branży nie możemy mówić o stagnacji. Wręcz przeciwnie, co chwilę powstają nowe, oryginalne techniki, dzięki czemu biżuteria staje się co raz bardziej bogata.

Jeżeli ktoś śledzi dokładnie świat mody, może potwierdzić, że co sezon zjawia się nowy motyw przewodni.

Czy wiesz, że z łatwością możesz poszerzyć zakres swej wiedzy wiążącej się z omawianym zagadnieniem? Po prostu kliknij ten odnośnik i zobacz tekst na stronie!

Parę lat temu zdobiły nas wizerunki wszelakie rogacizny, takiej jak jelenie, czy jednorożce. Kolczyki w tych kształtach rozchodziły się na pniu. Później przyszła pora na wszelkiego rodzaju sowy. Te nocne drapieżniki ogłoszono synonimem hipsterskiego stylu. Zupełnie niedawno w dobrym tonie było zawieszanie na łańcuszku wąsów. Taki motyw opanował przemysł odzieżowy, w tym również wyroby biżuteryjne – przeczytaj więcej o pięknej biżuterii od Sadva.

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy muszą bezmyślnie podążać za modą. Jeśli pragniemy się odróżniać, powinniśmy spróbować zrobić własną biżuterię. Mnóstwo osób przecież tym zajmuje się na co dzień. W sieci znajdziemy mnóstwo blogów i specjalnych stron, gdzie ludzie prezentują własne dzieła. Istnieje dużo sposobów wytwarzania biżuterii. Niezmiernie modne są kolczyki robione z filcu. Intrygującą broszkę z takiego surowca można bez żadnych przeszkód zrobić własnoręcznie. Będziemy mieć wówczas gwarancję, że nasza ozdoba będzie jedyna w swoim rodzaju.

Kolejną, bardzo popularną w ostatnim czasie, techniką jest z pewnością sutasz. Wymaga ona wyjątkowej zręczności. Robiąc kolczyki sutasz, wykorzystujemy sznureczki z jedwabiu, które następnie formujemy w fantazyjne wzory. Można je połączyć z takimi elementami, jak koraliki, kryształy albo złoto. Biżuteria wykonana tą techniką jest wyjątkowo efektowna, ale z powodzeniem można nosić ją także na co dzień – . Chociaż jest bardzo pracochłonna, warto się natrudzić, aby uzyskać końcowy efekt.