Z jakiego powodu wełna stała się tak niezwykle popularnym materiałem, niezwykle chętnie stosowanym w przemyśle odzieżowym.

Wełna wielu osobom kojarzyć się będzie albo z lepszymi garniturami i marynarkami, albo bardzo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A tak naprawdę wełna jest wykorzystywana w dużej ilości różnych przypadków, nie tylko jako niezależna tkanina, ale też jako dodatek do lnu czy bawełny. Jej duża popularność przede wszystkim wynika z cech, jakie posiada, a posiada ich faktycznie dużo.

Przede wszystkim wełna parzona bardzo dobrze zabezpiecza przed niskimi temperaturami i świetnie zabezpiecza przed wilgocią (zachęcamy do zakupu wełny parzonej na Dzięki temu nadaje się do zakładania nie tylko w okresie chłodów, lecz również bardzo dobrze daje sobie radę podczas letnich upałów. Jak się okazuje ubrania zrobione z wełny przez wielu ludzi uważane są za niezwykle wygodne nawet przy wysokich temperaturach. Co ważne, wełna (zobacz hurtownia wełny parzonej) grzeje nawet wtedy, gdy jest wilgotna. Wynika to z tego, że włókna wełniane pochłaniają sporo wilgoci, przez co nawet jak się zmoczą, to nie będzie się tego odczuwać noszących. Taka właściwość jest niezwykle cenna w naszym klimacie, gdy jesienią i zimą często padają deszcze.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, jakie ma dzianina wełniana (Kliknij tutaj aby zapoznać się z ofertą dzianin wełnianych), jest bardzo duża sprężystość – twój dostawca dzianiny wełnianej ). Przez to właśnie ubrania wykonane z takiego materiału praktycznie nie wymagają prasowania lub to prasowanie będzie dość rzadkie. Podobnie będzie z praniem. Ponieważ wełniane tkaniny są produkowane z naturalnych włókien, to ich budowa powoduje, że w pewnym sensie będą one ulegać samooczyszczeniu. Dzięki temu nie chłoną tak dużej ilości zapachów i kurzu, jak inne materiały, a co za tym idzie nie wymagają tak częstego prania. Wełna wytwarzana być może z kilku odmian zwierząt, najwięcej produkuje jej się z owiec. W mniejszych ilościach wykorzystywane są też inne gatunki zwierząt, na przykład wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z nich wełny pozyskuje się znacznie mniej, ale za to charakteryzuje się ona doskonałymi właściwościami i parametrami.

Najbardziej znanym rodzajem wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten rodzaj wełny produkowany jest z sierści kóz które zamieszkują górskie rejony Mongolii i Chin, a wytwarza się ją w sposób ręczny w niewielkich ilościach.