Zabiegi laserowej korekcji wzroku

Wzrok to niezwykle istotny i delikatny narząd. Zabiegi laserowej korekty wzroku są obecnie najbezpieczniejszym sposobem stałego pozbycia się wad takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to dokładne wymodelowanie konturu rogówki oka w ten sposób, ażeby wpadające do oka promienie świetlne były kumulowane na siatkówce i kreowały widoczny obraz.

Poprawa wzroku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Współczynniki wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zebrane podczas badań wstępnych pacjenta. W przypadku krótkowzroczności następstwem korekcji jest spłaszczenie, a w wypadku dalekowzroczności uwydatnienie środkowej części nawierzchni rogówki.

O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu kwalifikuje okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że kwalifikację wykonują lekarze, którzy samodzielnie nie robią zabiegi. W tym przypadku i tak ostateczną decyzję o zrealizowaniu i przebiegu operacji podejmuje operator. Laserowa korekcja wzroku Warszawa używana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda umożliwiająca zupełną korekcję wzroku . Skorzystało z niej już z sukcesem kilkanaście milionów chorych na całym świecie.

Laserowa korekcja wzroku Warszawa realizowana jest przy zastosowaniu najnowocześniejszego spośród używanych teraz procedur. Poza wspaniałym aparatem, dla uzyskania prognozowanych rezultatów korekty wzroku, ważne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych. W trakcie operacji do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, zastosowanie jakich czyni ten zabieg bezbolesnym.

Wejdź na ten link, a zobaczysz, że mieszczące się tam wpisy z www zaintrygują takie osoby, które zaabsorbowane są analizowaną tutaj sprawą.

Przeprowadzany jest w pozycji leżącej, a głowa jest ułożona na szczególnej podkładce zapobiegającej poruszenie głowy. Metoda trwa kilkanaście minut, natomiast czas samego laserowania to zaledwie kilkanaście sekund.

Gdy laserowa korekta wzroku (Warszawa) pozostaje przeprowadzona w metodach powierzchniowych, usunięty nabłonek ulega spontanicznej odbudowie po operacji Walorem sposobów głębokich jest skrócony okres rehabilitacji wzroku po zabiegu i możliwość korekcji wysokich defektów.