Zabieg resurfacingu, to znaczy laserowego peelingu, jest sprawdzonym sposobem poprawy urody dla pań, jakie narzekają na takie problemy, jak niejednolity koloryt skóry, uczucie szorstkości, spodziewające się po zabiegu równiejszego kolorytu, poprawy elastyczności oraz struktury. W laserze zastosowana została najnowsza technologia, jaka zastępuje jedną wiązkę laserową całym zespołem mikrowiązek, z określonym poziomem głębokości penetracji w naskórek oraz w skórę właściwą.

Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/

Źródło: http://www.flickr.com
Cały zabieg nie jest długi (od trzydziestu do sześćdziesięciu minut), lecz resurfacing zwykle należy powtórzyć. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecana jest seria trzech zabiegów, choć bywa, iż pacjentki są zadowolone z działań jednorazowego zabiegu. Resurfacing to jedynie jedna z wielu ofert miejsc zajmujących się medycyną estetyczną. Bardzo wiele z nich proponuje również takie zabiegi jak: mezoterapia igłowa, ostrzykiwanie toksyną botulinową czy korekcja nosa. Kiedy wybieramy klinikę, dobrze jest sprawdzić, czy pośród lekarzy są jedynie specjaliści medycyny estetycznej, czy także chirurgii ogólnej, ponieważ łatwiej im wtedy ocenić, czy kłopot, z jakim zgłasza się pacjentka, wymaga interwencji chirurgicznej, jak korekcja nosa, czy wystarczającym rozwiązaniem jest nie tak bardzo inwazyjny zabieg medycyny estetycznej.
Doczytaj –
W trakcie niektórych zabiegów niezbędna jest obecność anestezjologa, a konsultacja z kosmetologiem po zabiegach też jest zalecana. Czasami trzeba umówić się na wizytę kontrolną podczas rekonwalescencji. Zwykle czas rekonwalescencji można skrócić sesjami zabiegów z użyciem lamp LED. Naświetlania służą także spotęgowaniu działania zabiegu.
Sprawdź również: