Zabiegi, które warto zrobić w salonie kosmetycznym

Wiele osób boryka się z różnymi problemami między innymi są one związane z naszą skórą. Wielu ludzi podczas upałów nie mogą powstrzymać nadmiernej potliwości, a nadpotliwość bywa naprawdę uciążliwym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeśli zdarzyło nam się to sporadycznie to jeszcze nie powód do paniki, gorzej, kiedy takie sytuacje zdarzają się na każdym kroku i jedynym wyjściem jest wzięcie prysznica i zmiana ciuchów, a jak wiadomo nie zawsze mamy taką możliwość. Wtedy naprawdę trudno funkcjonować. Na szczęście jest wiele produktów na nadpotliwość (więcej o tym pod tym linkiem), które mogą nam pomóc m.in. tabletki, które zmniejszają pocenie, czy specjalne żele pod prysznic, które sprawiają, że mniej się pocimy. Poza tym warto iść do lekarza, by dowiedzieć się co może być przyczyną tak obfitego pocenia się. Kolejnym problemem są przebarwienia, większość z nich można usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest błahą sprawą. Jeżeli zależy nam na tym, by plamy zniknęły musimy udać się do dermatologa, ten być może przepisze maści, które pomogą pozbyć się brzydkich plam na skórze, albo trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Niektóre przebarwienia da się usunąć jedynie laserem inne będą wymagały mniej inwazyjnych metod.

WŁOSY, KTÓRYCH CHCEMY POZBYĆ SIĘ NA ZAWSZE

Zabiegi kosmetyczne

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Ciągłe korzystanie z maszynek do golenia bywa uciążliwe. Niejedna kobieta decyduje się ubrać bluzkę z długim rękawem, bo niechciane włoski znowu pojawiły się pod pachami. Jeśli mamy już dość walki z niechcianym owłosieniem powinniśmy ruszyć na epilację. Epilacja to zabieg, który pozwala nam pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Jest to związane z pozbywaniem się włosków wraz z cebulkami, przez, co te nie mogą odrosnąć. Jest kilka sposobów najbardziej popularne są zabiegi urządzenia do odchudzania laserowe. Oczywiście taki zabieg za pomocą lasera trzeba powtórzyć kilka razy, żeby włoski w danym miejscu przestały się pojawiać. Oczywiście we współczesnym świecie na tego rodzaju zabiegi decydują się nie tylko panie, ale również panowie borykający się z uciążliwym zarostem. W trakcie epilacji, to znaczy między kolejnymi sesjami z laserem nie można chodzić na solarium i trzeba uważać na podrażnioną skórę. Jeśli chodzi o koszty tego rodzaju zabiegu to wynoszą one od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko zależy od powierzchni ciała jaką będziemy chcieli poddać zabiegowi. Jednak mimo ceny jest to zabieg, który naprawdę polepsza komfort życia, warto, więc zainwestować te parę groszy.