Zakupy obuwia w internecie – fajny pomysł czy zupełna porażka?

W współczesnych czasach w internecie można dostać praktycznie wszystko – sklepy on-line wyrastają niemalże jak grzyby po deszczu, a na dodatek często kuszą nas atrakcyjnymi cenami i z ogromnym sukcesem konkurują ze sklepami stacjonarnymi.

Dzisiaj weźmiemy pod lupę obuwie – czy opłaca się zamawiać je w sieci i jak zrobić to z głową?
Dobre ceny
Tym, co zwykle przekonuje nas najmocniej do robienie zakupów w sieci, są o wiele niższe ceny niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jeżeli weźmie się pod uwagę, jak duże mogą być koszty prowadzenia sklepu tradycyjnego w porównaniu do sklepu online, bez wątpienia tak wielka różnica w cenach nie będzie nas już dziwić. Nawet jeżeli do kosztu butów doliczy się koszt wysyłki – który zazwyczaj także jest niewielki, a nawet darmowy – wtedy okazuje się na przykład, iż konkretne buty Nike Roshe Run damskie (zobacz dodatkowe informacje), które w sklepie tradycyjnym kosztują prawdziwą fortunę, w sklepie internetowym można kupić za ułamek tej ceny. Jeżeli nie chcesz bez sensu wydawać pieniędzy, sklepy online oczywiście są dobrym rozwiązaniem.
Bezpłatna wymiana obuwia
buty merrell

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
rękodzieło

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo sklepów internetowych oferuje bezpłatną wymianę butów. Równocześnie zgodnie z prawem zawsze możesz odesłać kupiony w internecie produkt bez konieczności podawania przyczyny. Jeżeli zatem okaże się, że Twoje wymarzone buty Adidas (poznaj przykłady) na żywo prezentują się gorzej niż na fotografiach albo zamówiłaś niewłaściwy rozmiar, wówczas bez większego kłopotu będziesz mogła dokonać zwrotu lub wymiany.

Na dodatek część butów, takich jak przykładowo buty Merrell ((link do wpisu)), trudno jest dostać w tradycyjnych sklepach, zatem zakupy w sieci są praktycznie jedyną alternatywą. Zakupy obuwia w internecie to więc bez wątpienia doskonałe rozwiązanie.