Zakupy w Małopolsce – domy handlowe

Dla Małopolanina, który pragnie porobić duże zakupy w firmowych sklepach, kraków staje się najtrafniejszym wyborem. Dawna stolica Polski nęci obfitością galerii handlowych i marketów, z dobrym skutkiem zaspokajając potrzeby lokalnych i dalej mieszkających konsumentów. To świetne miejsce na zakupy, niezależnie czy jedziemy autem, pociągiem czy PKSem.

witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

Największa to wybudowana parę lat temu galeria (polecana strona) (więcej na stronie) Krakowska. Stoi ona w samym sercu miasta, na miejscu dawnego dworca PKS. Przestronne powierzchnie sklepowe i usługowe są zintegrowane z dworcem PKP, co niewątpliwie staje się komfortowym rozwiązaniem dla ludzi przyjezdnych. Galeria Krakowska mieści niecałe 300 punktów handlowych, w tym butiki najsłynniejszych producentów, zaspokajając w zasadzie każdą zachciankę konsumenta.

Dla dojeżdżających samochodem, praktyczne jest inne. Mowa tu o galerii M1. Zlokalizowana trochę na uboczu, oferuje niezłą liczbę butików i punktów usługowych. Dobry dojazd do niej znajduje się od strony Zakopanego i Katowic.

Autentycznie nowy  sklep Big Star

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

W sąsiedztwie położona jest również centrum handlowe Kraków Plaza. Spośród innych wyróżnia ją mieszczenie wewnątrz sporego multipleksu Cinema City. Na południu Krakowa zaś jest położona popularna Bonarka City Center. Jeszcze bardziej na południe w kierunku gór natrafimy na Galerię Handlową Solvay, zawierającą m.in. market elektroniczny Media Markt. Dla żyjących na płd-zach od Krakowa polecam galerię Skawina. Ma ona może bardziej skromną ofertę, lecz za to wydaje się bardziej kameralna, mniej uczęszczana i nie wymaga przebijania się przez często zakorkowane wjazdy do miasta wojewódzkiego.

Źródło: King-square