Założenie salonu kosmetycznego – ile może wynieść urządzenie salonu?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego to doskonały pomysł na rozkręcenie własnej działalności. Najistotniejszą kwestią, po znalezieniu pasującego lokalu, jest określenie kwoty, która będzie przeznaczona na zakup wyspecjalizowanych sprzętów i pozostałych akcesoriów potrzebnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba przemyśleć, jakie sprzęty są najbardziej użyteczne, a jakie można kupić w późniejszym czasie, gdy firma zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najprostszych usług, dostępnych w prawie każdym salonie kosmetycznym, zalicza się manicure i pedicure. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na staranne urządzenie miejsc do tego typu usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure dadzą klientkom odpowiedni komfort podczas zabiegu i pozwolą im się w pełni odprężyć. Profesjonalna frezarka do manicure – (kliknij tutaj) oraz naświetlająca lampa zadbają natomiast o to, by wykonany zabieg cechował się estetycznym efektem końcowym Opłaca się też zadbać o mniejsze sprzęty, takie jak pilniki, cążki czy pęsety – są one bardzo często używane i dlatego powinny odznaczać się starannym wykonaniem i wytrzymałością.

Ceny za fotele do pedicure wahają się w okolicach 1000-1200 zł, porządna frezarka do manicure kosztuje natomiast około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny powinien również posiadać stanowisko do zabiegów na ciało i twarz, takich jak depilacja, mikrodermabrazja czy peelingi. W tym celu niezbędny jest komfortowy fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również podgrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do wykonywania peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec trzeba również wspomnieć o podstawowych meblach do przechowywania preparatów kosmetycznych czy stołach do pracy – to one mają wysoki wpływ na komfort podczas pracy i tworzą pierwszą opinię o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na wyposażeniu do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości pozwolą na wykonanie fachowych zabiegów, które z pewnością zadowolą klientki.

Omawiana na tej podstronie tematyka jest według Ciebie warta zainteresowania? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i przeczytaj poza tym więcej pomocnych wskazówek.

Kupowanie urządzeń niższej jakości może natomiast wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Ciekawą propozycją są także wielofunkcyjne urządzenia, zwane kosmetycznymi kombajnami. Posiadają one wiele różnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena pojedynczych kosmetycznych urządzeń z osobna.