Zdrowie i relaks – czy wykorzystywanie soli kąpielowej może wpłynąć na dobre samopoczucie?

Szukasz czegoś niezwykłego, czegoś co pomoże Twojemu ciału się wyluzować? Najbardziej korzystnie w czasie kąpieli, najlepiej, kiedy będzie się to wiązało z regeneracją sił. Jest wiele tego typu produktów, jednak nie wszystkie spełniają swoją najistotniejszą funkcję. Tymczasem jest niezawodny produkt, który nie tylko, że sprawia, że relaks zyskuje dodatkową jakość, to także pozwala na niezwykłą odnowę energii fizycznej, jak i psychicznej. Nie martw się, nie mówimy o jakichś drogich zabiegach, na jakie wielu z nas nie stać. Mowa jest o prostym zabiegu, który możesz sam, w zaciszu własnego domu, przeprowadzić. Poznaj sól do kąpieli.

kąpiel

Autor: Oras
Źródło: Oras
Mamy do wyboru sporo różnych odmian soli do kąpieli. Możemy wybrać sól z Morza Martwego. To niezwykle bogaty w składniki mineralne produkt, jest perfekcyjny na wiele różnorodnych dolegliwości. Sól himalajska to niezwykle oryginalna, jasnoróżowa sól. Jest bardzo czysta, jest także krystaliczna i naturalna. Przeznaczona szczególnie dla osób, które mają problem z podrażnieniem skóry lub z cellulitem. Sól z Morza Bali ma szarawy odcień, znakiem szczególnym jest także jej porowata powierzchnia. By ją uzyskać potrzebne jest przeprowadzenie naturalnego procesu suszenia. Wykazuje również zdolność do pochłaniania zapachów. Sól Epsom, to angielska sól, którą na początku uzyskiwano podczas odparowywania wody mineralnej. Bogata w minerały – szczególnie w siarczany i magnez. Znana jest jeszcze wysoko zmineralizowana i gruba sól morska – sól z Morza Śródziemnego.

Sole do kąpieli to nie jedynie pewność relaksu i komfortu, dają one znacznie więcej realnych korzyści (doczytaj: sól do kąpieli w ofercie secret-soap). Sól doskonała jest do peelingu skóry, perfekcyjnie wygładza skórę eliminując z jej powierzchni martwe komórki. Zawarte natomiast w jej składzie minerały dodatkowo wzmacniają skórę. Sól do kąpieli to także

kąpiel

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

perfekcyjna metoda na leczenie podrażnień skóry a także niezbyt przyjemnych dolegliwości, jak wysypki i wypryski. Substancje zawarte w solach do kąpieli poprawiają słabe krążenie ograniczając jednocześnie sztywność mięśni lub objawy zapalenia stawów.

Warto zdecydowanie przynajmniej raz w tygodniu zrobić sobie taki relaks – zafundować sobie kąpiel z dodatkiem soli morskiej. Najważniejsze, że możemy być pewni relaksu, ale też poprawy stanu naszej skóry. Za pomocą soli można i więcej, gdyż bez problemu możemy zrobić sesje aromaterapeutyczną, w tym celu trzeba dopasować jak najlepiej do własnych preferencji sól o przyjemnym zapachu. Zróbmy to i poczujmy się tak, jak wymaga tego chwila – zrelaksowani, pochłonięci przez zapachy i niesamowity komfort. Więcej kosmetyków znajdziesz na stronie: .