Zimą należy równie intensywnie dbać o skórę, jak latem

W okresie zimy najczęściej zakładamy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się wydawać, że na ten czas nie musimy wyjątkowo dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Jednak, jeżeli zaniedbamy te kwestie przez okres zimowy, już na wiosnę, a także później latem, możemy mieć więcej kłopotów z odzyskaniem należytego wyglądu. Co robić, by tego uniknąć?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą ubieramy spodnie czy też grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż w pewnych miejscach pojawił się cellulit. Tak samo, jeżeli nasza skóra jest szorstka i wysuszona, trzeba podjąć wszelkie kroki, by przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku takiego zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub inne – w każdym z tych przypadków warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych kosmetyczek, ponieważ dzięki temu, będziemy mogli zadbać o naszą skórę tak jak faktycznie powinniśmy.

Kliknij ten link oraz zobacz w treści opublikowany tam tekst. Są tam uzupełniające informacje. One również analizują tę kwestię.

Oczywiście, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego typu problemów ze skórą, jednak nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać pożądany efekt bądź, że osiągniemy go w krótkim przedziale czasu.

Z reguły stosowanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż jednorazowa wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, w którym można zrealizować różnego rodzaju zabiegi skórne. W ten sposób szybciej skórę odmłodzimy, zregenerujemy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy, by nasza skóra była jędrna, wygładzona czy nawilżona, powinniśmy o nią dbać bez względu na porę roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimowym zwracać większą uwagę na tego rodzaju zagadnienia, bowiem, tak jak wspomniano przez większość czasu skóra ukryta jest pod ubraniami bądź jest narażona na niższe temperatury, co może spowodować jej przesuszenie, podrażnienie czy łuszczenie (ujędrnianie skóry). Systematyczne zabiegi, jakie niwelują tego rodzaju dolegliwości, pozwalają utrzymać skórę w należytym stanie przez cały czas i tym sposobem mamy mniej problemów, gdy przychodzi wiosna i lato, kiedy to odsłaniamy różne partie ciała, zimą zakryte. Warto zatem o tym pamiętać.