Znaczenia kamieni szlachetnych dla wszystkich z ludzi

Cyrkon to doskonały odpowiednik brylantu, jest do niego niezwykle podobny i niejednokrotnie nie sposób go rozróżnić od drogiego diamentu, acz cyrkon posiada zdecydowanie większy połysk. Zazwyczaj kamień tenże jest bezbarwny, ale występuje także w innych barwach. Cyrkon nie jest kamieniem naturalnie występującym w przyrodzie, ale jest sztucznie produkowany. Kiedy ten cudowny syntetyczny kamień zostaje obudowany w srebro czy złoto jego wartość rośnie i stanowi on zawsze cudną, dającą niewiarygodny blask ozdobę.

brylat idealny dla kobiet

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Szafir jest to kamień, jaki w wielu swoich odcieniach niebieskiego oraz błękitu posiada olbrzymie pokłady mądrości oraz jest „wszechwiedzącym” kamieniem. Będzie on doskonałym symbolem nieskończoności, nieśmiertelności, spowalnia procesy starzenia się nie jedynie ciała, ale też ducha. Jednostki cierpiące na niewyspanie powinny posiadać w swej biżuterii szafir, bo on osłabia stany lękowe, podwyższonej nerwowości, a także niedostatku snu. Bez wątpienia wyzwala niewiarygodną moc, bowiem wspiera w niwelowaniu wszelakich chorób psychicznych. Osoby, które wybierają szafir na swój talizman, posiadają wspaniały związek oparty na regułach partnerskich a także wzajemnym zaufaniu.

Ów czarodziejski kamień może być najlepszym towarzyszem dla osób darzących się gorącym uczuciem, zakochanych. Oprócz wielu swych niebieskich odcieni, które winny posiadać osoby w szczególności spod znaku: Strzelca oraz Ryb szafir występuje także w kolorach: żółtym, najodpowiedniejszym dla Bliźniąt, Wagi a także Panny, ale też pomarańczowym, kolorze specjalnym dla znaku Byka. Szafiry we wszelkich odcieniach ślicznie przedstawiają się oprawione w białe, żółte złoto lub srebro. Są wspaniałą dekoracją wszelakich pierścionków, kolii, kolczyków, a również bransoletek.

Możesz je zobaczyć tutaj: http://www.gemeo.pl/szablon2/page/14-Szafir-.html

Cytryn. Bez wątpienia należy rzec, że cytryn to kamień, z którego bije, emanuje wyjątkowo pozytywna energia, jaka nie tylko pomaga uzdrowić ciało ludzkie, ale także jego ducha. Pewnym z takich cudnych kamieni jest cytryn, amulet, który obudowany w srebro lub złoto stanowi kapitalną biżuterię dla każdej pani, ale w szczególności jest określony dla osób spod znaku: Wodnika, Bliźniąt, Panny i Lwa. Cytryny możecie pooglądać tutaj: http://www.gemeo.pl/page/17-Cytryn.html.
Wszystkie te kamienie kupimy w hurtowni szlachetnych kamieni.